Informujemy - Edukujemy - Wspieramy

Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider
niedziela, 05 maj 2013 09:00

11 maja kolejny raz obchodzić będziemy „Dzień bez śmiecenia”. Z jego okazji Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Urząd Miejski w Słupsku, pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska, ponownie organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury.


Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, a także do przydomowego ogrodu. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku S.A.

Każdy, kto w sobotę (11 maja br)., czyli w „Dniu bez śmiecenia”, w godz. od 10:00 do 14:00 odda w Zakładzie Robót Porządkowych PGK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny lub makulaturę, otrzyma sadzonki roślin. W tym roku będą to m.in.: goździki, begonie drobnokwiatowe, niecierpki, tuje, jałowce, a nawet sadzonki drzew owocowych. Dla najmłodszych ekologów, którzy włączą się w akcję ze swoimi rodzicami, oprócz kwiatów i drzewek przygotowaliśmy upominki przekazane przez Rekopol Organizację Odzysku S.A. Ponadto za pozostawiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będziemy rozdawać kupony, biorące udział w konkursie Elektrogratka. Dzięki nim można wygrać np. nowy telewizor.


Źródło:
PGK Słupsk

59 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.FINANSOWANIE


PARTNERZYKOORDYNATOR