Informujemy - Edukujemy - Wspieramy

Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider
wtorek, 24 wrzesień 2013 19:27

W dniu 20 września br. w Nowym Dworze Gdańskim odbył się kolejny Bioblitz. Są to zawody w oznaczaniu organizmów związanych z rzeką Tugą. Klub Nowodworski zaprosił pracowników Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa do przedstawienia informacji nt. nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Stoisko pn.” Odpady czy surowce?” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Przybywający mieli okazję rozwiązać łamigłówki odpadowe, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów. Nauczyciele otrzymali zestawy materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach kampanii Porządne Pomorze. Ze strony uczniów i nauczycieli padały pytania na temat sposobu zagospodarowania odpadów. Dla pracowników naszego Stowarzyszenia była to okazja by dowiedzieć się jak mieszkańcy miasta i gminy Nowy Dwór Gdański radzą sobie ze zmianami, które mają miejsce od lipca br. 

Z naszej strony byliśmy zaskoczeni ilością osób (w ciągu 5 godzin było ich około 300!). Cieszy nas to, że większość osób dobrze radziła sobie z segregacją odpadów i przygotowanymi zadaniami. Natomiast Ci, którzy mieli wątpliwości zostali należycie przeszkoleni.

Dla nas był to bardzo udany mocno edukacyjny dzień. Z chęcią będziemy dalej wspierać mieszkańców Pomorza w rozwiązywaniu dylematów odpadowych.

488 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.FINANSOWANIE


PARTNERZYKOORDYNATOR