Informujemy - Edukujemy - Wspieramy

Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider

Działania odpadowe w gminie Gniew

piątek, 10 lipiec 2015 13:00
1 maja b.r w Kolonii Ostrowickiej w ramach organizowanych „Dni Rodziny”,  wpleciono elementy edukacji odpadowej, polegające m.in. na wspólnym, rodzinnym  tworzeniu „zabawek śmieciowych”.

Obecnie trwają przygotowania do realizacji kolejnych działań w świetlicach wiejskich. Najbliższa impreza odbędzie się w Pieniążkowie 11.07.2015 r. Sołectwa zaopatrzone zostaną w ulotki, plakaty,  materiały edukacyjne, propozycje zabaw i konkursów z zakresu gospodarki odpadami, eko-krzyżówki, quizy, płyty dvd z filmami o tematyce segregowania odpadów, test wiedzy o gospodarce odpadami  w gminie. Ponadto świetlice zostaną wyposażone w stojaki na worki do śmieci oraz zgniatarki do puszek.

W ramach projektu zakupione zostaną latarki dla uczestników konkursów. Referat Inwestycji          i Infrastruktury zaoferował się zakupić naklejki na śmietniki w ilości 1500 szt. w celu oznaczenia domowych pojemników, w których zbierane są odpady zmieszane, opakowania i szkło.

Na imprezach wykorzystane zostaną tablice edukacyjne z zakresu gospodarki odpadami. Uczestnicy konkursów otrzymają książki.

W ramach realizacji działań projektowych w sierpniu b.r. przewiduje się wyjazd 40 dzieci do ZUOS w Tczewie w celu podniesienia ich wiedzy z zakresu segregacji oraz udzielenia odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania m.in.:
-        czy trzeba myć opakowania?
-        czy trzeba usuwać etykiety z butelek i słoików?
-        czy powinno się usuwać zszywki do papieru?

Działania projektowe w sołectwach przewiduje się częściowo do realizacji podczas wakacji, i częściowo od września, natomiast działania w szkołach rozpoczną się od nowego roku szkolnego.

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.FINANSOWANIE


PARTNERZYKOORDYNATOR