Informujemy - Edukujemy - Wspieramy

Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider

Stoisko „Porządne pomorze” na dożynkach w Cedrach Wielkich

środa, 09 wrzesień 2015 09:02
W pierwszą sobotę września w miejscowości Cedry Wielkie miały miejsce dożynki. Wydarzenie jak można się spodziewać miało charakter festynu dla mieszkańców. Występy sceniczne, konkursy, stoiska z jedzeniem wyprodukowanym przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Aura przynajmniej w początkowej części dożynek sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.


Wśród atrakcji pojawił się również namiot związany z tematyką odpadową. W namiocie przybywający mieszkańcy otrzymywali informacje o  tym jak poprawnie segregować odpady, jak radzić sobie z odpadami problemowymi czy w jaki sposób przetwarzane są tworzywa sztuczne. Stoisko miało formę aktywną. Uczestnicy rozwiązywali zagadki, testy oraz wykonywali ćwiczenia praktyczne dotyczące tematu odpadów. Zarówno dzieci jak i dorośli znaleźli dla siebie coś ciekawego. Wokół namiotu rozstawiono plansze edukacyjne, z których uczestnicy uzyskiwali odpowiedzi na pytania stawiane w trakcie krótkich zajęć w jakich uczestniczyli. Szczególnie dzieci były bardzo zainteresowane rozwiązywaniem łamigłówek odpadowych. Dużym zaskoczeniem były prezentowane uczestnikom preformy do otrzymywania butelek PET. Dzieci za udział w konkursach otrzymywały lupki do obserwacji przyrodniczych lub książeczki „Trzy moce” z bajką na temat zagadnień odpadowych przedstawionych w przystępnej dla dzieci formie. Dla dorosłych natomiast czekały informatory dotyczące sposobu postępowania z różnymi typami odpadów oraz worki do selektywnej zbiórki.

Podobne festyny są bardzo dobrą okazją do poruszania tematyki odpadowej w formie zabawy. Temat ten przecież dotyczy każdego z nas codziennie.
3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.FINANSOWANIE


PARTNERZYKOORDYNATOR